اقامت کشور ترکیه

ما در این صفحه سایت فام یاب ترکیه به برسی قوانین اقامت کشور ترکیه پرداخته ایم.

چرا به ترکیه مهاجرت کنیم؟

 • قرار گرفتن در بین کشورهای اروپایی
 • اقتصاد و صنعت رو به رشد
 •  اعتقاد و فرهنگ  مشترک با کشور ایران
 • نزدیکی به ایران
 • عدم نیاز به اخذ ویزای ورود به این کشور برای شهروندان ایران

قوانین اقامت در ترکیه:

 1. تحصیلی
 2. کاری
 3. سرمایه گذاری
 4. پناهندگی
 5.  تولد
 6.  ازدواج

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل در ترکیه از مدارس تا مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا ادامه دارد . تحصیل در تمام مدارس دولتی ترکیه رایگان است و زبان تدریس اساتید به زبان ترکی استانبولی است. تدریس در دانشگاه غیر دولتی ترکیه به زبان ترکی و انگلیسی و در دانشگاه دولتی فقط به زبان ترکی است.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سیاست های کشور ترکیه در جهت جذب سرمایه گذاران خارجی بنا شده است. به صورتی که سرمایه گذاران علاوه بر اخذ اقامت این کشور می توانند به سود قابل توجهی نیز دست یابند.

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

کشور ترکیه از جمله اعضای کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو است که مفاد آن را با شرط محدودیت جغرافیایی پذیرفته است. بدین صورت که تنها از پناهندگان کشورهای عضو شورای اروپا به صورت کامل حمایت می کند.
دولت ترکیه وظیفه حمایت موقت از پناهجویان دارد و بعد از مدتی به کشور دیگری هدایت می شوند.

اخذ تابعیت از طریق تولد

برای اخذ تابعیت از طریق تولد در کشورها دو قانون وجود دارد، سیستم خاک و سیستم خون. کشورهایی که از سیستم خاک پیروی میکنند، تولد فرد در خاک آن کشور برای اخذ پاسپورت کافی است.

تولد فرد در کشورهایی که از سیستم خاک پیروی میکنند، برای اخذ پاسپورت آن کشور کافی است. کشورهایی که از سیستم خون تابعیت میکنند، پدر و مادر فرد باید تابعیت آن کشور را داشته باشد. کشور ترکیه در اعطای تابعیت خود از سیستم خون پیروی می کند.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

کشور ترکیه نیز مانند سایر کشورها قانون اقامت و تابعیت بر اساس ازدواج را دارد. به طوری که اگر فرد با کسی که دارای اقامت دائم یا پساپورت کشور ترکیه باشد ازدواج کند . فرد ابتدا یک اقامت 3 تا 5 ساله دریافت میکند که در صورت تداوم اقامت دائم را دریافت میکند.
سایت فامیاب ترکیه با تیم متخصص خود می کوشد تا بهترین ملک مناسب خود را انتخاب کنید.